Hızlı Cevap: Düğün Kredisi Hangi Banka Veriyor?

Düğün kredisi faizsiz hangi banka veriyor?

Ziraat bankası tarafından evlilik kredisi çeyiz hesabı açılarak veya ihtiyaç kredisi şeklinde olmak üzere iki şekilde alına bilmektedir. Devlet desteklerinin verildiği bankalar olan Halk bankası, Vakıflar bankası ve Ziraat bankası tüm destekleri vatandaşlara en uygun geri ödeme şeklinde vermektedir.

Çeyiz kredisini kimler alabilir?

Hesap açtıracak kişinin Türk vatandaşı olması, Yurtiçi mevduat veya katılım bankalarında çeyiz hesabı açması, Evlilik tarihinden önce asgari 3 yıl boyunca hesaba düzenli ödeme yapması, 27 yaşını doldurmadan ilk evliliğini yapması.

Çeyiz kredisi hangi banka veriyor?

Hemen Akbank Çeyiz Hesabı açarak birikim yapmaya başlayın, devlet katkısıyla masrafların ödenmesini kolaylaştırın. Çeyiz Hesabı ile ister kredi kartınızdan isterseniz mevduat hesabınızdan vereceğiniz düzenli ödeme talimatı ile bütçenizi sarsmadan geleceğiniz için birikim yapmaya başlarsınız.

Faizsiz kredi veren banka hangisi?

Faizsiz kredi veren bankalar ve detaylar haberimizde

 • ZİRAAT BANKASI FAİZSİZ KREDİ KAMPANYASI.
 • VAKIFBANK FAİZSİZ KREDİ KAMPANYASI ÖZELLİKLERİ
 • AKBANK’TAN DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ DUYURUSU GELDİ
 • KUVEYT TÜRK FAİZSİZ KREDİ KAMPANYASI.
 • TÜRKİYE FİNANS FAİZSİZ KREDİ KAMPANYASI.
 • ALBARAKA TÜRK FAİZSİZ KREDİ KAMPANYASI.

Düğün kredisi var mı?

Bir ihtiyaç kredisi türü olan evlilik kredisi,evlenirken oluşan masrafları karşılamak için evlenecek çiftlere verilen kredi ürünüdür. 36 aya kadar vade imkanı sunulan düğün kredileri ile mobilya,balayı, düğün gibi masrafları aylık küçük taksitler halinde ödeyebilirsiniz.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Kokteyl Düğün Nasıl Olur?

Devlet evlilik kredisi için nereye başvurulur?

Evlenmeyi düşünen çiftlere; Vakıfbank, Ziraat Bankası, Halkbank, ING Bank, TEB, Finansbank gibi birçok bankadan, evlenmeden önce ihtiyaç kredisi sahibi olabilirsiniz. Ayrıca; Yapı Kredi, Akbank gibi bankalar da evlilik ya da düğün evlilik kredisi seçeneği sunan bankalardan olmaktadır.

Evlilik kredisi 2021 hangi bankalar?

Devlet Destekli Evlilik Kredisini Hangi Banka Veriyor?

 • Türkiye Finans Katılım Bankası
 • Albaraka Türk.
 • Ziraat Katılım Bankası
 • Kuveyt Türk.
 • Vakıf Katılım Bankası

Ceyiz kredisi nedir?

Bankalar tarafından yeni evlenecek çiftlere maddi destek sağlamak amacıyla, düşük faizle, geri ödemeli olarak verilen toplu paraya evlilik ya da düğün kredisi adı veriliyor.

Düğün kredisi nasıl çekilir?

Evlilik kredisinden faydalanmak için öncelikle nüfus cüzdanı aslı ve fotokopisi, Gelir beyan belgesi alınmış olması gerekiyor. Elektrik, su, doğalgaz, telefon gibi abonelik gerektiren bir hizmete ilişkin olarak işlem tarihinden önceki 3 ay içinde ve başvuranın ismine düzenlenmiş bir fatura aslı olması gerekmekte.

Evlenmek için devlet kredisi 10 bin başvuru şartları nelerdir?

Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları Nedir?

 • Düğün yapacak olan vatandaşların en az 18 en çok 24 yaşında olmalıdır.
 • Sicilinde kayıtlı herhangi bir ağır suç bulunmamalıdır.
 • Kurulan komisyona maddi imkansızlığını anlatacak nitelikte olmalıdır.
 • Daha önce evlenmemiş olmalıdır.

Çeyiz parası almanın şartları nelerdir?

Kız çocuklarının anne veya babasından aldığı ölüm aylıkları belirli bir yaşa gelince değil, evlenmeleri halinde kesilir. Kız çocuğu evlenirse aylık almaya devam edemez, ancak evlendiği tarihte yazılı olarak talep ederse ölüm aylığının iki yıllık tutarı çeyiz parası olarak kendisine ödenir.

Faizsiz evlilik kredisi kimlere verilir?

Faizsiz kredi için başvuru yapacak kişiler ilk olarak yaşları on sekiz ve yirmi dört arası olması gerekir. Evlenecek çiftlere kredi verileceği zaman bir araştırma yapılır ve çiftlerin durumunun bozuk olduğu tespit edilir. Adli sicil kaydı temiz olmalı ve herhangi bir ağır suçtan yargılanmamalı.

You might be interested:  Tavuklu Düğün Çorbası?

Düğün için kredi çekmek caiz mi?

İslam’da faiz, kesin olarak haram kılınmıştır. İş kurmak veya genişletmek; ev, araba satın almak üzere kişi, kuruluş veya bankalardan alınan faizli krediler de bu kapsamdadır ve caiz değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector