Soru: Düğün Pilavı Nasıl Yapılır?

Evde düğün pilavı nasıl yapılır?

Konya Düğün Pilavı Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Etleri tencereye alın.
 2. Suyunu çekince etlerin seviyesine kadar sıcak su ekleyip kaynayınca altını kisin.
 3. Etler yumuşayıp suyunu çekince 2 yemek kaşığı tereyağ, tuz ekleyip bir müddet kavurun.
 4. Pilavı için, pirinci yıkayın 10-15 dk soğuk suda bekletin.

Düğün pilavı nasıl pişirilir?

Pirinçleri ayrı bir tencerede kavurun ve içine haşladığınız nohutları ekleyin. Nohut-pirinç karışımını kasenin etrafına yayın. Son olarak et suyunu ve tuzu ilave edin. Pirinçler et suyunu çekene kadar kısık ateşte pişirdiğiniz pilavı demlendirdikten sonra tencereyi geniş bir servis tabağına aktarın.

Isparta Kabune pilavı nasıl yapılır?

Kabune Pilavı Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Dana gerdanı suyla birlikte düdüklüde iyice yumuşayana dek pişirin.
 2. Soğanları piyazlık doğrayın.
 3. Düdüklüde pişmiş olan etleri didikleyin ve soğanların üzerine ekleyip yayın.
 4. Yıkanmış pirinçleri etlerin üzerine ekleyin.
 5. Haşlanmış olan nohutları pirinçlerin üzerine ekleyin.

Düğün bulgur pilavı nasıl yapılır?

Tencereye 2 yemek kaşığı tereyağını koyun bulguru yağda kavurun. İçine haşlanmış nohut, kuş üzümü ve tuzunu katıp bir müddet daha kavurun. 2 su bardağı et suyunu ve 2 su bardağı suyunu ilave edip kısık ateşte pilavınızı pişirin. (4 su bardağının tamamını et suyu yada su olarak kullanabilirsiniz. )

1 su bardağı pirinç pilavı nasıl yapılır?

Pirinç Pilavı Tarifi Nasıl Yapılır?

 1. Pirinci bol su ile yıkayın.
 2. Tencerede tereyağını eritip suyu süzülmüş pirinci ekleyin ve 4-5 dakika kadar kavurun.
 3. Pirinçler kavrulduktan sonra sıcak su veya sıcak et suyunu ekleyelim.
 4. Son olarak tuzu ekleyin.
 5. Pilavımızı kapağı kapalı bir şekilde önce yüksek ateşte pişmeye bırakalım.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Düğün Çorbası Nasıl Yapılır Tarifi?

Pilav çeşitleri nelerdir?

Nohutlu, tavuklu, köfteli, hamsili, etli pirinç pilavı çeşitleri; patlıcanlı, garnitürlü, enginarlı, sebzeli pilav çeşitleri; meyhane pilavı, bulgur pilavı; yöresel lezzetlerden vazgeçemeyenlere Acem pilavı, Özbek pilavı, müceddere, Divriği pilavı, perde pilavı, maklube; şehriyeli, greçkalı pilav, iç pilav çeşitleri

Konya düğün yemekleri nelerdir?

Konya düğün yemekleri olarak genelde Yogurt çorbası, etli pirinç pilavı, bamya çorbası, irmik helvası gibi menüler vardır. Konyalı hemşehrilerimiz genelde düğün yemeğinde bahsederken pilav döktürmüş, pilav vermiş diyerek bahsedilir. Düğün pilavı genellikle erkek tarafı tarafından verilir.

Tavuk Kabune nasıl yapılır?

Tavuklar ayrılarak didiklenir bir kapta bekletilir. Soğan ve havuçlu su süzülür. Kalan havuç ve soğanlar ayrıca eğerlendirilebilir. 3 Su bardağı pirinç iyice yıkanır ve 20 dakika ılık suda bekletilir. 2 baş ince piyazlık doğranmış soğan isteye bağlı karabiber ve tuzla ovulur ve yıkanır. Pirinçler süzülür.

Kabune pilavı hangi yöreye aittir?

Isparta yöresine ait olan Kabune Pilavı nasıl yapılır? KABUNE PİLAVI NASIL YAPILIR? Dana gerdanı suyla birlikte düdüklüde iyice yumuşayana dek pişirin (1 SAAT KADAR).

Şark pilavı nasıl yapılır?

Tereyağını tencerede eritin. Tavuk etlerini ve soğanı ilave ederek kavurun. Ceviz, kekik, tuz, karabiber ve defne yaprağını ekleyin. Pirinci ilave edip 3 bardak tavuk suyunu ekleyin. Kısık ateşte suyunu çekinceye kadar pişirin.

Sade bulgur pilavı nasıl yapılır?

Pilav tenceresine tereyğaı ve zeytinyağını koyup kızdırın. Üzerine yemeklik doğranmış soğanı ekleyip, soğanlar yumuşayana kadar kavurun. Üzerine bulguru ekleyip 2-3 dakika kadar daha kavurun. Ardından tuz ve sıcak suyu ekleyip güzelce karıştırın.

2 su bardağı bulgura ne kadar su?

Bulgur pilavını pilav yapan, pilav pişirirken kullanılan su miktarıdır. Bulgurun suyunu iyi ayarlar, ocağıda iyicene kısar ve tencerenin kapağınıda kapatırsan helva gibi bulgur pilavı pişirmiş olursun. Bulgur pilavı pişirirken bulgur ve su ölçüsü değişmez. Yani, 1 bardak bulgur’a 2 bardak sıcak su konur.

You might be interested:  Kıymalı Düğün Çorbası Nasıl Yapılır?

4 kişilik bulgur pilavı nasıl yapılır?

Geniş bir tencerenin içine sıvıyağ koyun, doğranan malzemeleri ilave edin 5 dakika kadar kavurun ve üzerine küp şeklinde domatesleri ilave edin. Domatesler suyunu çekene pişirin. Bulgur, tereyağı ve pul biberi ilave edin. 5 dakika kadar kavurun. Suyunu ve tuzunu ilave edip kısık ateşte pişirin.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector