Soru: Düğün Tarihi Ne Zaman Alınır?

Düğün tarihi nasıl alınır?

NİKAH TARİHİ NEREDEN ALINIR? Nikah günü almak için öncelikle ikametinizin bulunduğu belediyeye gitmeniz gereklidir. Belediyeye evlenmek için başvurduğunuzu söylemeniz halinde sizden istenen evrakların listesi ve boş günler sunulacaktır.

Nikah tarihi kaç gün sonraya verilir?

Nikah tarihi kaç gün sonraya verilir? Evlilik başvurusu için gerekli tüm evrakları tamamlayıp, evlenme dairesine teslim etmesinden sonra en erken 24 saat sonrasına nikah tarihi verilir.

Nikah işlemleri için ne gerekir?

Bu belgelerle ilgili bilinmesi gereken detaylara da değinelim:

 • ►Evlenme Beyannamesi. Evlenme beyannamesi çiftlerin resmi nikah talebini gösteren ve doldurmaları gereken bir form.
 • ►Nüfus Cüzdanı
 • ►Vesikalık Fotoğraf.
 • ► Nikah Sağlık Raporu.
 • ►Diğer Belgeler.
 • ►Evlenme Ehliyet Belgesi.
 • ►Doğum Belgesi.
 • ►Pasaport.

2 kez resmi nikah kıyılır mı?

Ülkemizde halkın dini nikâha manevi açıdan önem verdiği unutulmamalı. Ama yalnızca dini nikâh, kanun karşısında kadının ve çocuklarının medeni haklarını koruyamıyor. Hatta müftüler, resmi nikâhtan hemen sonra devreye girebilir, böylece de her iki nikâh pekâlâ aynı anda kıyılabilir.

Evlilik tarihi kaç ay önceden alınır?

Nikah başvurusu için gerekli belgeleri tamamlayan çiftlerin evlendirme dairesine başvurmasından sonra en erken 24 saat sonrasına nikah tarihi veriliyor.

You might be interested:  Düğün Organizasyon Şirketi Nasıl Kurulur?

Resmi nikah tarihi kaç ay önceden alınır?

kimlik numarası olmayan nüfus cüzdanları ile işlem yapılamamaktadır. Bu gerekli evrakları tamamladıktan sonra 6 ay içerisinde ikamette bulunduğunuz bölgedeki evlenme memurluğuna başvurup nikahınız için tarih alabilir ve nikah işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Tek başına nikah günü alınır mı?

Nikâh tarihi için ilk müracaatı erkek ya da kadın tek başına giderek de yapabilmektedir. Aile Hekiminden Onaylı Evlilik İşlemleri İçin Sağlık Raporu. (ASM Sağlık Ocağı, Devlet Hastanesi Aile Hekimliği Polikliniği, İlçe Sağlık Müdürlükleri.) alınabilir. 5’er adet ön cepheden çekilmiş VESİKALIK fotoğraf.

Resmi nikah başvurusu nasıl yapılır?

Resmi Nikah İçin Gerekli Olan Belgeler Nelerdir?

 1. Nüfus cüzdanı asılları ve fotokopileri,
 2. Son 6 ay içinde çekilmiş olan ve güncel görüntünüzü yansıtan vesikalık fotoğraf(6’şar tane almanızı öneriyoruz.),
 3. Evlilik sağlık raporu,
 4. Evlenme ehliyet belgesi,
 5. Nüfus kayıt örneği,
 6. İkametgah belgesi,
 7. Evlenme beyannamesi.

Nikah Başvurusu Nasıl Yapılır 2021?

Nikah için başvuru yapmak isteyen çiftler, ikametgahlarının bağlı bulunduğu belediyenin evlendirme dairesine başvurmalıdır. Ayrıca nikahın başka bir belediye tarafından kıyılması da mümkündür. Fakat başvurulan belediye, çiftlerden en az birinin ikametgahını kapsıyor olmalıdır.

Nikah parası nereye yatırılır?

Gerekli Belgeler ve Genel Bilgiler Bütün evraklar tamamlandıktan sonra nikah için çiftler birlikte müracaat ederek günleri belirlenir. Evlendirme memurluğunun bağlı bulunduğu belediyenin gelir müdürlüğü veznesine harç yatırılır. Çiftlerden birinin ikametgahının geçerli olduğu belediyeye ilk başvuru yapılmak zorundadır.

Nikah için ne gerekli 2020?

Evlilik için gerekli belgeler şunlardır: Nüfus cüzdanı asılları ve fotokopileri. Son altı ayda çekilen vesikalık fotoğraf (6şar adet olması önerilir.) Evlenmeye engel olmayan hastalıklar şunlardır:

 • HIV (AIDS)
 • Hepatit B.
 • Hepatit C.
 • Kan uyuşmazlığı
 • Anksiyete bozukluğu.
 • Bipolar bozukluk.
 • Şizofreni.
 • Akdeniz anemisi.
You might be interested:  Hızlı Cevap: Rüyada Düğün Kartı Görmek Ne Demek?

Resmi nikah tazeleme var mıdır?

NİKAH TAZELEME VAR MIDIR? Kanunen nikah tazeleme yoktur.

Boşanan kadın eski kocasıyla tekrar evlenebilir mi?

Boşandığınız eski eşinizden başka biriyle evlenecekseniz öncelikle aile mahkemesine başvuru yapmalı, akabinde hakim tarafından sevk yazısıyla düzenlenecek doktor raporu aile mahkemesine sunulmalıdır. Sonucu hakim tarafından tesis edilecek karar ile 300 günlük iddet müddetini beklemeksizin evlenebilirsiniz.

Kaptan nikahı resmi mi?

Kaptan nikahının geçerliliğini varmıdır? Gemi toprak parçası olarak sayıldığından kaptan da o parçanın en yetkilisidir. Bu durumda kaptan denizde nikah kıyabilir ve bunu geminin jurnaline yani kayıt defterine yazar. Sonrasında ilgili kamu kuruluşuna bu yazı ile birlikte başvurulup resmi nikah haline çevrilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector