Ezo Gelin Filmi Hangi Ilde Çekildi?

Ezo Gelin filmi nerede çekildi?

Özel bir televizyon kanalı için çekimlerine başlanan Ezo Gelin dizisinin çekimleri olumsuz kış şartlarına rağmen aralıksız devam ediyor. Gaziantep’in Oğuzeli İlçesi’ne bağlı Doğanpınar Köyü’nde devam eden çekimlerde sanatçılar, soğuk hava şartlarıyla da mücadele ediyor.

Ezogelin hangi köylü?

Ezo Gelin Hikayesi – Gaziantep. Açıklama: Asıl adı “Zöhre” olan Ezo Gelin, 1909’da Oğuzeli ilçesinin Uruş köyünde doğdu. Babası, Bozgeyikli oymağından Emir Dede, anası Elif’tir.

Fatma Girik şu an kaç yaşında?

Ezogelin çorbası, Türk mutfağına has; domates (veya salçası), pirinç ve kırmızı mercimek ile yapılan bir çorba. Adı, Barak Türkmenlerinden Gaziantep’in Oğuzeli ilçesine bağlı Uruş (yeni adıyla Dokuzyol) köyünden Ezo Gelin ‘in adından gelir.

Ezo Gelin kimdir nerelidir?

Asıl adı Zöhre (Zühre) olan Ezo Gelin 1909’da Gaziantep’in Uruş (bugün Dokuzyol) köyünde, Emir Dede’nin kızı olarak doğar. Çocukluğundan itibaren Ezo diye çağrılan Zöhre, güzelliği ile dillere destan olur.

Ezo gelinin kocası kimdir?

Bu evlilikten sonra Zöhre Bozgeyik, ‘ Ezo Gelin ‘ olarak adlandırılmaya başlandı. Evliliğinden bir yıl sonra eşi Hanefi Açıkgöz ile ayrılan Ezo Gelin, 6 yıl bekar olarak yaşadıktan sonra 1936’da Suriye’nin Cerablus kentinin Kozbaş köyünde oturan teyzesinin oğlu Memey ile evlendirildi.

Ama Girik kaç doğumlu?

Fatma Girik 12 Aralık 1942 tarihinde İstanbul’da dünyaya geldi. Türk oyuncu, eski siyasetçidir. 12 Aralık 1942 tarihinde İstanbul’da doğdu. Cağaloğlu Kız Lisesi’ni bitirdi. 1957 yılında ilk baş rolü olan, yönetmenliğini ve senaristliğini Seyfi Havaeri’nin yaptığı Leke’ydi.

You might be interested:  Hızlı Cevap: Rüyada Gelin Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir?

Türkan Şoray kaç doğumlu?

28 Haziran 1945 (76 yıl yaşında)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Adblock
detector